HIRDETÉS
Kattints a hirdetésre!
 
HIRDETÉS
Szex riport.
 
HIRDETÉS
Lányok házhoz!
 


HÍREK AZ EROTIKA VILÁGÁBÓL

Férfiklimax

A férfi klimaxot is -csakúgy mint a női megfelelőjét- hormonális változások hozzák létre. A férfiasságért felelős hormon a tesztoszteron termelődése a herékben fiatal kortól kezdve fokozatosan csökken és az 50. életév környékén már sokaknál olyan alacsony értéket érhet el, hogy speciális panaszokat okozhat.

Nem minden őszülő halántékú úrnál jelentkezik ez a probléma, csak azoknál akiknél a szervezet érzékenyebben reagál ezekre a változásokra. Ezen fokozott érzékenység oka lehet családi vagy munkahelyi konfliktus de alkati sajátosság is.

A nemi hormonszint csökkenés azonban a férfiaknál nem olyan hirtelen és drámai mértékü, mint amilyen a nők esetében a változás korában zajlik le. Ebből adódik, hogy a férfi klimax tünetei sem jelentkeznek olyan feltünő módon, mint a hölgyeknél.

Milyen tünetei vannak a férfiaknál a klimaxnak ?

Nézzük most mik is azok a problémák, amiket a férfi hormonszint csökkenése okoz.

Mivel férfiasságért felelős hormon a tesztoszetron határozza meg nemi aktivitásunkat, a hormonszint csökkenéséből adódó klimax egyik fő tünete a nemi vágy és a szexuális teljesitőképesség csökkenése.

Ez egyeseknél elsősorban a szexuális érdeklődés csökkenésében nyilvánul meg, másoknál a gyengülhet a merevedés is, vagy nehezítetté válhat a magömlés.

Sokan panaszkodnak arra, hogy a sikeres szeretkezéshez szükséges merevedés csak hosszasabb ingerlésre következik be.

A tesztoszteron a nemi aktivitáson kivül a férfiakra jellemző határozottságért, döntőképességért, magabiztosságért is felelős. Hiányában fokozott ingerlékenység, a külső változásokhoz való alkalmazkodás romlása jelentkezhet. Ez sokaknál alvászavarral is társul, ami legtöbbször álmatlansággal, éjszakai felébredésekkel jár. A szellemi teljesitőképesség, a figyelem összpontositás csökkenése részben a csökkent tesztoszteronszint közvetlen idegrendszeri hatásával magyarázható, részben a szexuális kudarcok és egyéb lelki zavarok hatásaként jelentkezik.

Mindezek a gondok a mindennapi életben kudarcokhoz vezetnek és tovább rontják a korosodó férfi hangulatát, gyakran okoznak depressziót, önértékelési zavart.

Egy ördögi kör alakulhat ki, mivel a sorozatos kudarcok rontják a hangulatot és a magabiztosságot és ez további kudarcokhoz vezet.

A férfi klimax legjellemzőbb testi tünetei a hőhullámok, izzadékonyság jelentkezése. Emellett a csökkent nemi hormonszint szerepet játszik az izomzat csökkenésében és a csontritkulásban is. Ez elhízáshoz és az izomzat gyengüléséhez vezet. Mindazonáltal a férfiaknál ez a folyamat nem olyan drámai és így náluk körülbelül fele olyan gyakori az öregkori csonttörés, mint a hölgyeknél.

Az elmondott panaszokat a férfi klimaxon, vagyis a férfihormonszint csökkenésén kivül más betegségek is okozhatják, ezért fontos, hogy ezek jelentkezésekor kikérjük egy orvos véleményét. Gyakori hogy a klimaxos panaszokat az egyidejüleg jelentkező magas vérnyomás betegség, vagy más általános betegség is fokozza.

Hogyan kezelhetőek a klimaxos panaszok ?

Az orvos feladata annak az eldöntése, hogy milyen probléma áll fenn, szükségesek-e vizsgálatok, indokolt-e panaszainak gyógyszeres kezelése.

Az egyik legfontosabb dolog annak a felismerése és tudatosítása, hogy változtatásra van szükség az eddigi életvitelben. Fokozott gondot kell forditani a rendszeres, de nem túlságosan megerőltető testedzésre, ami lehet például az úszás, kocogás, vagy teniszezés. A hangsúly minden esetben a rendszerességen és nem a terhelés mértékén van. Ez javítja a fizikai erőnlétet és ezáltal a hangulatot és a magabiztosságot is.

Táplálkozásunkat úgy kell megváltoztatni, hogy megelőzzük az elhízást, a cukorbetegség és érelmeszesedés kialakulását. Könnyen emészthető, ásványi sókban, vitaminokban és fehérjékben gazdag, állati zsírokban szegény étrend javasolt.

A kismértékü alkolholfogyasztás orvosi szempontból nem káros hatású, de az elfogyasztott alkoholmennyiség nem haladhatja meg a napi 2-3 deciliter bornak megfefelő mennyiséget. Ennél nagyobb mennyiségü szeszesital rendszeres fogyasztása káros következményekkel járhat.

Mivel a férfi klimaxos panaszokat a férfihormon, a tesztoszteron szintjének csökkenése okozza, logikus, hogy a panaszok igazi kezelése a normális, vagy ahhoz közelitő hormonszint helyreállítása. Erre a célra ma már megfelelő készítmények állnak rendelkezésére. A kívülről bevitt hormonnal a panaszokat okozó alacsonyabb férfihormonszint normalizálható. Némelyekben bizonyára rossz érzést kelt a hormonszedés gondolata mivel a doppingként hormonokat szedő sportolók problémái jutnak eszébe. A férfi klimax esetén azonban egészen másról van szó.

Mivel ebben az esetben a normális hormonszint helyreállitása és nem túlzott bevitele történik ezért ez a kezelés megfelelő orvosi ellenőrzés mellett teljesen veszélytelen. Valamit pótlunk ami hiányzik, ennek csak előnyös hatása lehet. Ahhoz, hogy ez valóban így legyen, szükséges az orvosi vizsgálat és a rendszeres ellenőrzés. A hölgyek esetén a hormonpótló kezelésnek már évtizedes hagyományai vannak és a vizsgálatok igazolták előnyös és veszélytelen voltát.

Mindenesetre fontos szerepet játszik az időskori életminőség javulásában, a szellemi és szexuális aktivitás megtartásában, ami egyre jellemzőbbé válik napjainkban a fejlett kultúrájú országokban



[LHP.HU]

2005.03.05. 04:10
vissza az előző oldalra | még több erotikus hír



Bónusz+ hirdetések: